<< wróć
Media / Dla Mediów / CHMIELNA 25 – nowa inwestycja LHI w Warszawie

CHMIELNA 25 – nowa inwestycja LHI w Warszawie

Prestiżowa lokalizacja w samym sercu Warszawy, unikatowa i nowoczesna architektura, historyczne sąsiedztwo, ekologiczny certyfikat LEED – to tylko niektóre atuty nowej inwestycji firmy LHI sp. z o.o. CHMIELNA 25 będzie budynkiem biurowo-usługowym, którego realizacja rozpocznie się jesienią br., zakończenie planowane jest na II kw. 2013 r.

Kolejna inwestycja LHI sp. z o.o. zaczerpnie nazwę od ul. Chmielnej 25, przy której będzie się znajdować. Doskonale zlokalizowana w centrum stolicy, przy głównej pieszej arterii komunikacyjnej warszawiaków, ma szansę stać się nowym charakterystycznym punktem w przestrzeni miejskiej. Budynek, od strony ul. Chmielnej równie wysoki co sąsiednie kamienice będzie precyzyjnie wpasowany w istniejącą linię zabudowy. Wyższa część budynku zlokalizowana zostanie w głębi działki, co nie będzie zauważalne z perspektywy przechodnia. Dzięki temu nie zostanie zaburzony charakter śródmiejskiej architektury.

 

Architektura biurowca CHMIELNA 25 jest na wskroś nowoczesna, jednak  został on zaprojektowany z pełnym szacunkiem dla istniejącej w pobliżu tkanki miejskiej i wartości urbanistycznych tej części centrum miasta. Plan budynku oraz skala zabudowy nawiązują ściśle do charakteru sąsiednich kamienic – mówi Robert Mandżunowski, CEO LHI sp. z o.o. Nasza nowa inwestycja, podobnie jak Nowy Dom Jabłkowskich, który zrealizowaliśmy nieopodal, przy Chmielnej 19, z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem najemców, którzy dbają o swój wizerunek i potrafią docenić prestiżową lokalizację, jakość wykonania, funkcjonalność i ekologiczny charakter obiektu – dodaje Robert Mandżunowski.

Siedmiokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 7 135 mkw. powstanie na 1 242 metrowej działce. Poziom -1 oraz parter zostały przeznaczone na działalność handlowo-usługową, na piętrach od pierwszego do

szóstego znajdzie się przestrzeń biurowa. Powierzchnia komercyjna wyniesie
5 731 mkw., z czego część biurowa zajmie 3 852 mkw., a część handlowo-usługowa 1 791 mkw. Parking na poziomie -2 przewidziano na 25 miejsc postojowych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro architektoniczne BULANDA, MUCHA – Architekci Sp. z o.o.

Budynek CHMIELNA 25 będzie biurowcem klasy A z funkcją handlową. Inwestor ubiega się o przyznanie obiektowi certyfikatu ekologicznego LEED w klasie Gold. Ten prestiżowy certyfikat uzyskują wyłącznie te budynki, które są całkowicie przyjazne środowisku naturalnemu, tzn. dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi m.in. obniżyć zużycie energii i wody, nie tylko w trakcie użytkowania, ale już na etapie budowy. Do tej pory w Europie przyznano tylko kilkanaście takich certyfikatów.

Estetyczna i lekka fasada biurowca przy Chmielnej 25 z kolorowymi elementami nawiązuje do architektury domów handlowych przy Marszałkowskiej, które zamykają perspektywę ul. Chmielnej. Gra światła na tektonicznych rzeźbieniach elewacji za dnia oraz odpowiednia nocna iluminacja dodatkowo podkreślą dynamiczny charakter budynku, który dzięki temu będzie atrakcyjnym punktem w pierzei ulicy, przyciągającym wzrok przechodniów.

CHMIELNA 25 stanowi kontynuację strategii LHI, która poza wyszukiwaniem na rynku możliwości realizacji unikatowych i wartościowych architektonicznie projektów, dba także o społeczny aspekt rewitalizacji. Zależy nam by wprowadzać nowe funkcje do historycznej, dobrze rozpoznawalnej zabudowy miasta. Poprzez mieszanie funkcji chcemy wzbogacać i zagęszczać tkankę miejską. Pozytywnie oddziaływując na sąsiedztwo, podnosząc prestiż otoczenia i ułatwiając realizację codziennych potrzeb mieszkańców przyczyniamy się do korzystnych lokalnych zmian – mówi Robert Mandżunowski, CEO LHI sp. z o.o.

Inwestor dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę. Prace rozpoczną się jesienią br. po wyłonieniu generalnego wykonawcy i potrwają około 18 miesięcy, ich zakończenie planowane jest na połowę 2013 r. Budowa będzie wykonywana technologią górniczą, w technice ścian szczelinowych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 80 mln zł.