<< wróć
Media / Dla Mediów / Chmielna 25: Nowe najmy na ponad 1,4 tys. mkw.

Chmielna 25: Nowe najmy na ponad 1,4 tys. mkw.

Trzy kolejne firmy wybrały na miejsce swojej siedziby Chmielną 25

Do grona najemców warszawskiego budynku handlowo-biurowego Chmielna 25 dołączyły: biuro architektoniczne Sud Architekt Polska, firma doradcza z sektora budownictwa i nieruchomości Europtima oraz właściciel portalu rezerwacji zakwaterowania Booking.com.

Całe piąte piętro, w sumie 658,90 mkw., w budynku Chmielna 25 wynajęło biuro architektoniczne. Sud Architekt Polska (www.sudarchitectes.pl) to oddział francuskiego konsorcjum Sud Architectes i Sud Groupe z siedzibą w Lyonie. Na polskim rynku firma działa od 1996 r., specjalizując się w projektowaniu centrów handlowych, budynków biurowych, użyteczności publicznej, mieszkalnych i hoteli. Jedną z bardziej znanych realizacji Sud Architekt w Polsce jest Galeria Katowicka.

- Do tej pory nasze biuro mieściło się w Nowym Domu Jabłkowskich, jednak w związku ze zwiększeniem skali działalności, potrzebowaliśmy większej powierzchni, której w 100 proc. skomercjalizowany Nowy Dom Jabłkowskich nie mógł nam już zaoferować. Chmielna 25 doskonale wpisuje się w nasze potrzeby pracy w centrum miasta, ale jednak w miejscu kameralnym, z klimatem. Stąd decyzja o wynajmie całego piętra – mówi Nicolas Roques z Sud Architekt.

Booking.com, światowy lider w systemach rezerwacji zakwaterowania online, wynajął 559,22 mkw na Chmielnej 25. Każdego dnia za pośrednictwem Booking.com rezerwowanych jest 750 000 noclegów. Strona internetowa Booking.com dostępna jest w ponad 40 językach i oferuje ponad 600 000 obiektów w 211 krajach.

Siedziba główna firmy Booking.com znajduje się Amsterdamie, w Holandii, a wsparcia udziela jej 150 międzynarodowych biur w 62 krajach świata, w tym biuro w Polsce.

Z kolei firma Europtima (www.europtima-cee.com) w budynku Chmielna 25 zajmuje 211,84 mkw. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, świadczącej usługi zarządzania i doradztwa w dziedzinach budownictwa i nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej.

- Każda firma, która otwiera swoje biuro w budynku przy Chmielnej 25 jest dowodem uznania dla tego miejsca, naszej koncepcji i pracy – mówi Robert Mandżunowski, CEO LHI sp. z o.o.  – Nie ukrywam, że zainteresowanie firm działających na szeroko pojętym rynku nieruchomości, cieszy mnie w sposób szczególny. To, że zarządy tych firm doceniły wyjątkowy charakter i architekturę Chmielnej 25, że ich pracownicy chcą tutaj codziennie przychodzić, pracować, gościć swoich partnerów oraz kontrahentów.

- Chmielna 25 jest wyjątkowym obiektem butikowym o nietuzinkowej architekturze i dużej rozpoznawalności na rynku, cieszącym się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najemców z branż kreatywnych -, dodaje Michał Orłowski, Dyrektor w Dziale Najmu Powierzchni Biurowych z BNP Paribas Real Estate.