<< wróć
Media / Dla Mediów / Heidrick & Struggles

Heidrick & Struggles

LHI sp. z o.o. zawarła umowę najmu z firmą doradztwa personalnego Heidrick & Struggles. Firma wynajęła 200 mkw. powierzchni biurowej i wprowadzi się do Nowego Domu Jabłkowskich w kwietniu br. Umowa została podpisana na 5 lat. Właściciela budynku w procesie komercjalizacji reprezentuje firma DTZ.

eidrick & Struggles zajmie powierzchnię 200 mkw. na piątym piętrze, stając się sąsiadem pracowni architektonicznej SUD Architectes. Firma wprowadzi się do Nowego Domu Jabłkowskich w II połowie kwietnia. Obecnie trwają prace aranżacyjne, mające dostosować przestrzeń biurową do potrzeb najemcy. Budynek jest skomercjalizowany w ponad 90 proc., do wynajęcia zostały ostatnie moduły na drugim i czwartym piętrze, o powierzchni 110 i 350 mkw.

"Wybraliśmy Nowy Dom Jabłkowskich na naszą nową siedzibę ze względu na wysoki standard wykonania budynku oraz jego wyjątkową lokalizację w samym centrum Warszawy. Ponadto Nowy Dom Jabłkowskich to prestiż i tradycja, mało który budynek biurowy w stolicy jest w stanie zaoferować tak wyjątkowe połączenie" – mówi Robert Szymański, Partner Zarządzający Heidrick & Struggles.

Heidrick & Struggles jest jedną z największych firm doradztwa personalnego w USA i na świecie. Specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników na wyższe stanowiska, takich jak dyrektorzy działów, członkowie rad nadzorczych czy też managerowie średniego szczebla. Pośród klientów firmy znajdują się zarówno międzynarodowe korporacje jak i organizacje non-profit, instytucje edukacyjne, fundacje czy stowarzyszenia. Firma została założona w USA w 1953 r., w Polsce jest obecna od 1994 r. Jest notowana na nowojorskiej giełdzie. W tym roku firma obchodzi 60. rocznicę swego powstania.

"Cieszymy się, że firma Heidrick & Struggles, wybrała Nowy Dom Jabłkowskich na swoją siedzibę. Od początku byliśmy przekonani, że tak wyjątkowy obiekt biurowo-handlowy, przyciągnie wyjątkowych najemców. Lista firm spod numeru Chmielna 19 świadczy o tym, że renomowane spółki szukają dla siebie unikatowych lokalizacji, traktując biuro jako część własnego wizerunku i wizytówkę firmy" – mówi Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o.o.

Nowy Dom Jabłkowskich jest nowoczesnym, sześciokondygnacyjnym biurowcem klasy A, który powstał na działce u zbiegu ul. Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia wynosi 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. Pierwszym najemcą budynku została firma Polkomtel, która na parterze urządziła salon sieci Plus GSM. W Nowym Domu Jabłkowskich swoje siedziby ulokowały do tej pory m.in.: kancelaria prawna BSJP Brockhuis Jurczak Prusak, APAX Consulting Group, Polish Investment Fund, pracownia architektoniczna SUD Architectes, Kazar oraz Wealth Solutions.