<< wróć
Media / Dla Mediów / Kazar i Wealth Solutions w Nowym Domu Jabłkowskich

Kazar i Wealth Solutions w Nowym Domu Jabłkowskich

LHI sp. z o. o., inwestor Nowego Domu Jabłkowskich w Warszawie, podpisała umowy najmu powierzchni biurowej z firmami Kazar oraz Wealth Solutions. Wraz z nowymi najemcami, którzy wprowadzą się w lutym i marcu br., stan wynajęcia biurowca wynosi prawie 90 proc. W negocjacjach właściciela reprezentowała firma DTZ, która odpowiada za komercjalizację Nowego Domu Jabłkowskich.

Kazar, firma z branży modowej znana z produkcji wysokiej jakości obuwia oraz galanterii skórzanej, wynajęła około 250 mkw. na drugim piętrze Nowego Domu Jabłkowskich. W nowej lokalizacji poza biurami zamierza urządzić showroom, w którym będą się odbywały prezentacje kolekcji.

Wybraliśmy Nowy Dom Jabłkowskich na naszą nową siedzibę ze względu na wyjątkowy charakter budynku, jak i całej ulicy Chmielnej, która przechodzi pozytywne zmiany. Ulica ta ma szansę stać się główną ulicą handlową Warszawy, jak miało to miejsce przed wojną – mówi Artur Kazienko, Prezes i właściciel firmy Kazar.

Wealth Solutions to wiodąca instytucja finansowa zajmująca się zarządzaniem inwestycjami alternatywnymi. Umożliwia inwestorom lokowanie kapitału w fundusze private equity oraz dobra luksusowe, takie jak dzieła sztuki, nieruchomości, wino czy inne gatunki szlachetnych alkoholi. Firma zajmie w lutym połowę 4 piętra.

Wealth Solutions specjalizuje się w dostarczaniu unikalnych, luksusowych przedmiotów wymagającym inwestorom i kolekcjonerom. W związku z tym Nowy Dom Jabłkowskich, kojarzący się z prestiżem i elegancją, idealnie wpisuje się w wizerunek naszej firmy – mówi Maciej Kossowski, Prezes Zarządu Wealth Solutions S.A.

Nowy Dom Jabłkowskich jest nowoczesnym, sześciokondygnacyjnym biurowcem klasy A, który powstał na niezagospodarowanej działce u zbiegu ul. Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia wynosi 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. Pierwszym najemcą budynku została firma Polkomtel, która na parterze urządziła salon sieci Plus GSM. W Nowym Domu Jabłkowskich swoje siedziby ulokowały do tej pory m.in.: kancelaria prawna BSJP Brockhuis Jurczak Prusak, APAX Consulting Group, Polish Investment Fund, pracownia architektoniczna SUD Architectes. Za wynajem powierzchni w Nowym Domu Jabłkowskich odpowiada firma DTZ.  

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą DTZ, dlatego reprezentuje nas ona także przy komercjalizacji naszej drugiej inwestycji, obiektu biurowo-usługowego Chmielna 25, który powstaje nieopodal Nowego Domu Jabłkowskich – mówi Robert Mandżunowski, CEO w LHI Sp. z o.o. Prowadzimy rozmowy dotyczące wynajęcia zarówno ostatnich modułów w Nowym Domu Jabłkowskich jak i powierzchni handlowych oraz biurowych w budynku Chmielna 25. Otwarcie budynku Chmielna 25 odbędzie się już w sierpniu br. – dodaje Wojciech Kania, prokurent w LHI sp. z o.o.

Michał Orłowski, Zastępca Dyrektora Działu Najmu Powierzchni Biurowych w DTZ – Odkąd powierzono nam komercjalizację Nowego Domu Jabłkowskich, z przyjemnością obserwujemy, że zmiana strategii działania, którą zaproponowaliśmy, przyniosła bardzo pozytywne efekty w ilości zawartych umów najmu.

Mamy nadzieję, że obecnie prowadzone negocjacje w najbliższych tygodniach zakończą się podpisaniem kolejnych umów najmu, co pozwoli nam z optymizmem patrzeć na ten rok oraz proces komercjalizacji Chmielnej 25 – dodaje Kacper Remiśko, Starszy Konsultant w Dziale Najmu Powierzchni Biurowych w DTZ