<< wróć
Media / Dla Mediów / Kolejni najemcy w Nowym Domu Jabłkowskich

Kolejni najemcy w Nowym Domu Jabłkowskich

Do grona najemców Nowego Domu Jabłkowskich dołączyły pracownia architektoniczna SUD Architectes oraz firma APAX Consulting Group wraz Polish Investment Fund. Jak informuje LHI sp. z o. o. – współinwestor budynku przy Chmielnej 19, umowy najmu zostały podpisane na 5 lat.

Pracownia SUD Architectes zajęła większość ostatniego, 5 piętra. Na początku grudnia zostały zakończone prace adaptacyjne powierzchni biurowej na potrzeby pracowni architektonicznej, co umożliwiło jej przekazanie najemcy.

APAX Consulting Group wraz z Polish Investment Fund obejmą około połowy drugiego piętra i już wkrótce – po ukończeniu prac adaptacyjnych - wprowadzą się do budynku.

"Od ponad 20 lat na całym świecie tworzymy nowoczesną architekturę, realizując projekty w poszanowaniu kultury i historii każdego miasta. Nowy Dom Jabłkowski i adres Chmielna 19 to miejsce szczególne dla historii Warszawy, gdzie spotykają się dwa światy – starej i nowej stolicy. Ujęły nas charakter i forma tego wyjątkowego budynku, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść naszą siedzibę właśnie tutaj" - mówi Nicolas Rogues, partner i dyrektor zarządzający w SUD Architectes.

SUD Architectes to uznane francuskie studio architektoniczne, obecne w Polsce od 1996 r. Do tej pory zrealizowało wiele prestiżowych projektów, m.in. rewitalizację łódzkiej Manufaktury, przebudowę katowickiego dworca kolejowego i budowę Galerii Katowickiej, renowację Galerii Mokotów, a także rewitalizację Targu Rakowego i Siennego w Gdańsku (Forum Radunia). Jednym z ostatnich znaczących zleceń pracowni jest projekt rewitalizacji Hotelu Europejskiego w Warszawie, który ma przywrócić mu przedwojenną świetność.

"W wyborze nowej siedziby biura kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością inwestycji i oferowanych standardów, a także atrakcyjną lokalizacją, która będzie stanowić wizytówkę naszych firm. Komfortowe warunki pracy i prestiż Nowego Domu Jabłkowskich, są niewątpliwą wartością tego biurowca" - zgadzają się ze sobą, Dariusz Brzeziński, Partner Zarządzający w APAX Consulting Group oraz Wojciech Szapiel, Prezes Polish Investment Fund.

APAX Consulting Group to wiodąca firma doradztwa strategicznego i finansowego. Od wielu lat z powodzeniem świadczy usługi dla kluczowych firm w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka wspiera rozwój liderów polskiego biznesu w poszczególnych branżach oraz doradza przy dużych transakcjach i przekształceniach organizacyjnych. Dodatkowo, pracując dla inkubatorów przedsiębiorczości i inwestorów spółka wpływa na rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w naszym kraju.

Polish Investment Fund jest niezależnym funduszem kapitałowym specjalizującym się w inwestycjach w projekty z sektora ekologii, usług i nowych technologii. Fundusz z sukcesami realizuje swoje inwestycje zdobywając uznanie i prestiżowe nagrody w kraju i za granicą.

"Wybór Nowego Domu Jabłkowskich przez firmy SUD Architectes, APAX Consulting Group oraz Polish Investment Fund jest dla nas wyrazem uznania, a zarazem potwierdzeniem atrakcyjności naszej inwestycji. Cieszymy się, że firmy takiej rangi dostrzegły niepowtarzalny charakter oraz klasę tego budynku, i na swoją siedzibę wybrały właśnie Nowy Dom Jabłkowskich" – powiedział Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o. o.

Biorąc pod uwagę zawarte umowy i listy intencyjne w budynku wolne są już tylko dwa ostatnie moduły, o wielkości 300 mkw. (z możliwością podziału) oraz 100 mkw.

Usytuowany w centrum Warszawy Nowy Dom Jabłkowskich to nowoczesny biurowiec klasy A, zrealizowany przy współpracy LHI sp. z o. o. oraz Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy S.A. Sześciokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 4500 mkw., łączy w sobie funkcje biurowe i użytkowe. Pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. z czego na parterze 410 mkw. stanowi powierzchnię handlowo-usługową, natomiast na pozostałych pięciu piętrach zaprojektowano 2850 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym, możliwe jest dopasowywanie przestrzeni w sposób odpowiedni dla potrzeb najemców. Obiekt oddany do użytku we wrześniu 2011 r. jest obecnie w końcowej fazie komercjalizacji.