<< wróć
Media / Dla Mediów / LHI sponsorem Domu Kereta

LHI sponsorem Domu Kereta

LHI sp. z o. o. współfinansowało budowę instalacji artystycznej Dom Kereta. Unikalny budynek powstał w ramach współpracy z Fundacją Polskiej Sztuki Nowoczesnej, przy wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy, Narodowego Centrum Kultury, na podstawie pomysłu Jakuba Szczęsnego - architekta związanego z Grupą Projektową Centrala.

Dom Kereta to konstrukcja, której celem było udowodnienie, że nawet najwęższe przestrzenie miejskie mogą zostać z pomysłem i pożytkiem zagospodarowane i zrewitalizowane.

Zaangażowaliśmy się w powstawanie Domu Kereta, ponieważ jednym z elementów strategii LHI sp. z o. o., jest realizowanie wyjątkowych i wartościowych projektów z szeroko rozumianej dziedziny nieruchomości, w ścisłej synergii z działaniami rewitalizacyjnymi, także w rozumieniu społecznym. Warto podkreślić, że LHI jest jedynym prywatnym sponsorem tego przedsięwzięcia – mówi Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o. o.

Instalacja powstała na działce o długości 12 metrów, która w najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym 92 i mieści się pomiędzy dwoma budynkami reprezentującymi różne epoki i style architektoniczne. Dom powstał na bazie stalowej konstrukcji z przeszklonym, spadzistym dachem i w sumie ma 14 m2 powierzchni użytkowej rozmieszczonej na dwóch kondygnacjach. Na parter prowadzą niestandardowe schody, a na piętra wchodzi się po drabinach przymocowanych do ścian. Wnętrze, pomimo nieszablonowych kształtów jest w pełni funkcjonalnym mieszkaniem, wyposażonym w łóżko, łazienkę, kompaktową kuchnię oraz miejsce do pracy.

Nasze dotychczasowe realizacje: Nowy Dom Jabłkowskich oraz budynek handlowo-biurowy Chmielna 25 są wyjątkowe ze względu na ich umiejscowienie, zarówno na historycznej osi, jak i lokalizacyjnej mapie Warszawy. Dom Kereta, który powstał jako pewnego rodzaju instalacja artystyczna, jest kolejną wizytówką naszego zaangażowania w tworzenie dobrej i wartościowej architektury w stolicy i nadawanie jej nowych funkcji – podsumowuje Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o. o.