<< wróć
Media / Dla Mediów / Spółka LHI wybrała generalnego wykonawcę dla inwestycji Chmielna 25

Spółka LHI wybrała generalnego wykonawcę dla inwestycji Chmielna 25

LHI sp. z o.o., podpisała umowę z firmą BUDNER S.A. na generalne wykonawstwo swojej najnowszej inwestycji CHMIELNA 25. Budowa obiektu biurowo-usługowego przy ul. Chmielnej w Warszawie rozpocznie się grudniu br., a zakończy w II kw. 2013 r.

Wybór doświadczonego i rzetelnego wykonawcy jest jedną z kluczowych decyzji w procesie inwestycyjnym. W przypadku biurowca CHMIELNA 25 dodatkowo ważną ze względu na restrykcyjne procedury, jakich wymaga realizacja obiektu, ubiegającego się o ekologiczny certyfikat LEED. Cieszymy się, że inwestycja będzie prowadzona przez firmę Budner, która ma duże doświadczenie w realizacji projektów komercyjnych, w tym biurowych, zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach w Polsce – mówi Robert Mandżunowski CEO LHI sp. z o.o.

CHMIELNA 25 jest kolejną inwestycją LHI, po niedawno otwartym Nowym Domu Jabłkowskich, która będzie realizowana w tak prestiżowej lokalizacji, przy ul. Chmielnej, w samym centrum stolicy. Budynek CHMIELNA 25 będzie siedmiokondygnacyjnym biurowcem klasy A z funkcją handlową. Powstanie na 1 242 metrowej działce, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 7 135 mkw. Działalność handlowo-usługowa zostanie zlokalizowana na poziomie -1 oraz na parterze, wyższe kondygnacje zajmą biura. Powierzchnia komercyjna wyniesie 5 731 mkw., z czego część biurowa zajmie 3 852 mkw., a część handlowo-usługowa 1 791 mkw. Parking na poziomie -2 przewidziano na 25 miejsc postojowych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro architektoniczne BULANDA, MUCHA – Architekci Sp. z o.o.